دوشنبه ٠٢ مرداد ١٣٩٦
صفحه اصليهیات امناگروههای آموزشیمعاونت آموزشیمعاونت دانشجویی فرهنگی-دانشجوییافراد و اشخاص

گروههای آموزشی
  گروه مهندسی برق |
گروه مهندسی مکانیک | گروه مهندسی صنایع | گروه GIS | گروه مهندسی معماری | دروس علوم پایه
| دروس عمومی  

مرکز آموزش عالی فیروزآباد
گروه مهندسی برق
مدیر گروه: دکتر مهدی حاتم

اگر نگاهي به اطرافمان بيندازيم، انبوهي از وسایل برقی را خواهيم ديد. امروزه زندگي بدون وسايل الكتربكي غير ممكن شده است. پس براي استقلال و همگامي با رشد جهاني نيازمند متخصصاني هستيم كه با اندوختن توشه علمي به كسب تکنولوژیهای جديد اقدام كنند.
با نگاهي اجمالي به صنعت در مي يابيم كه در ابتدا (از رنسانس با قرن بيستم) تمام ابزارها و صنايع، مكانيكي بوده اند و مهندسی عموماً به طراحي و ساخت اين وسايل مكانيكي اطلاق مي شد، اما با به كارگيري الكتريسيته در صنايع، از حجم ابزارها و دستگاهها كاسته شد و صنايع پيچيده تر گرديد.

بیشتر بخوانید


مرکز آموزش عالی فیروزآباد
گروه مهندسی مکانیک
مدیر گروه: دکتر رضا مهریار

در حقیقت رشته مکانیک بخشی از علم فیزیک است که با استفاده از مفاهیم پایه علم فیزیک و به تبع آن ریاضی به بررسی حرکت اجسام و نیروهای وارد بر آنها می‌پردازد و می‌کوشد تا با توجه به نتایج بررسی‌های خود ، طرحی نو در زمینه فن‌شناسی و صنعت ارائه دهد و در راه پیشرفت انسان گامی به جلو بردارد.

به عبارت دیگر رشته مکانیک، رشته پیاده کننده علم فیزیک است چون برای مثال بررسی حرکت خودرو و عوامل موثر بر روی آن برعهده فیزیک است. اما این که چگونه حرکت آن تنظیم گردد بر عهده مکانیک می‌باشد.

بیشتر بخوانید


مرکز آموزش عالی فیروزآباد
گروه مهندسی صنایع
مدیر گروه: دکتر نیرومند

با پيشرفت سريع علوم و فن‏آوری پيشرفتـه و پيچيدگی روز افزون آن، مقيــاس توليــد و خدمات آن چنــــــان گستــــرش يافتـه که رشته ‏های سنتی مهندسی، پاسخگوی کليـــه مسايل سازمانهـا نيستند. برای جبران اين کمبودها، از تلفيق رشته‏های گوناگون علوم و مديريت، اقتصاد و روشهای مهنـدسی، «مهندسی صنايع» به وجود آمده است.

بیشتر بخوانید


مرکز آموزش عالی فیروزآباد
گروه معماری
مدیر گروه: مهندس اسماعیل اسکندری

مهندسی معماری برای شما است، اگر ...
مهندسی معماری - مسیر ایرانیاگر از طراحی لذت برده و عاشق ساخت و ساز هم هستید، شغل مهندسی معماری می تواند برای شما ایده آل باشد.
معماری چیست ؟
معماری، هنر و فن طراحی و ساختن بناها، فضاهای شهری و دیگر فضاهای درونی و بیرونی برای پاسخ هماهنگ به نیازهای کارکردی و زیباشناسانه است.

بیشتر بخوانید


مرکز آموزش عالی فیروزآباد
گروه : سنجش از دور و سیستم اطلاعات جغرافیایی
مدیر گروه : دکتر ابوذر نصیری

 اگرچه افزایش اعتبارات آموزشی و پژوهشی یکی از راه هایی است که می تواند در جهت افزایش کمیت و کیفیت آموزش و پژوهش در جوامع مؤثر واقع شود ولی چنانچه برنامه های آموزشی و سرفصل های مربوطه از کیفیت و کمیت لازم برخوردار نباشند، نتایج مطلوب و مورد نظر حاصل نخواهد شد و صرف ساعت ها وقت و هزینه برای تدریس مطالبی که فاقد کارایی لازم بوده و با نیاز های جامعه تناسبی ندارد، هیچ توجیهی ندارد و فارغ التحصیلان با اندک آموخته های ضعیف در مواجهه با نیازهای جامعه و بازار کار، خود را کاملآ درمانده و بی تجربه خواهند دید. از این رو ضروری است که برنامه های آموزشی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی علاوه بر انطباق با استاندارد های جهانی با نیاز های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی جامعه و بازار کار هماهنگ باشد و آموزش عالی تربیت کننده نیروی انسانی ماهر، متخصص و روزآمد مورد نیاز کشور در همه زمینه ها باشد.

بیشتر بخوانید

پورتال آموزشیپورتال تغذیهدسترسی به اینترنتواحد فناوری اطلاعاتدربارهتماس با ما


تمام حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به مرکز آموزش عالی فیروزآباد می باشد.@1395                All rights reserved, Firouzabad Institute of Higher Education,@2016